بهترین مرطوب کننده پوست خشک | بلاگ

بهترین مرطوب کننده پوست خشک

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آیا شما هم بعد از مراجعه به داروخانه ، برای خریدن مرطوب کننده پوست خشک کاملا گیج می شوید و واقعا نمی دانید که باید کدام محصول را انتخاب کنید ؟ این روزها ده ها محصول متفاوت در داروخانه ها به فروش می رسند و هر کدام نیز ادعا می کنند که بهتر از انواع ...

خرید مرطوب کننده پوست

دکتر مونیکا هالم ، یکی از متخصصان مشهور پوست در نیویورک می گوید : بیش از حد برای مرطوب کننده پول خرج نکنید . پاک کننده ها و مرطوب کننده ها ، مهمترین محصولات برای مراقبت از پوست هستند و اهمیت ویژه ای برای نرم کردن پوست خشک دارند . شیوه عملکرد مرطوب کننده پوست به این ترتیب است که رطوبت را در لایه ی بیرونی پوست نگه می دارد و رطوبت موجود در لایه های درونی پوست را به لایه ی بیرونی می کشاند .

عناصر مرطوب کننده پوست

مهمترین عناصر مرطوب کننده پوست خشک کدامند ؟

وازلین ، روغن مینرال ، لانولین و دایمتیکون هستند . عناصر مهمی مانند گلیسیرین ، پروپیلن گلیکون، اوره و انواع ویتامین ها به جذب آب در لایه بیرونی پوست کمک می کنند . بعضی از مرطوب کننده های پوست نیز حاوی آلفاهیدروکسی اسید AHA هستند که لایه برداری سلول های مرده پوستی را انجام می دهد . محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی هستند که پوست خیلی خشک دارند .

در این فرصت ، به توصیه های متخصصان مجله سلامتی راستینه ، درکنار استفاده از مرطوب کننده پوست خشک توجه بفرمایید :

بیش از پیش آب بنوشید . این کار به پوست شما رطوبت می بخشد و به غذای خود حتما روغن زیتون یا روغن ماهی ( کنسرو ساردین دارای مقدار زیادی روغن است ) و دانه های خوراکی اضافه کنید .

غذاهای سرخ شده و چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید . مصرف غذاهای پر از قند و شکر را کنار بگذارید و آب بیشتری بنوشید .

اگر پوست رنگ پریده دارید ، با خوردن گوشت قرمز به غذای خود ، آهن اضافه کنید . گیاه خوارانی که پوست رنگ پریده دارند باید اسفناج و بروکلی بخورند همچنین افراط در خوردن قهوه را کنار بگذارید و روز خود را با خوردن حبوبات با حداقل ۵ گرم فیبر ، آغاز نمایید .

 تغذیه سالم

سخن پایانی

هیچ زنی که به راستی مراقب زیبایی خود باشد از گنجاندن مواد مکمل در رژیم غذایی خود در روز طفره نخواهد رفت . بدن زن زیبا با مصرف مقدار زیادی از کالری به رژیم غذایی ، سرزنده ، شاداب و زیباتر به نظر می رسد .

به گفته کارشناسان : در مراکز خرید ، محصولات بهداشتی و آرایشی که بتواند با درمان داخلی بدن یعنی تغذیه سالم به رقابت بپردازد ، وجود ندارد .

مقاله مرتبط : آشنایی با ویتامین های حیاتی

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت: 4:08